Čištění ozonem

Pryč s viry, bakteriemi, parazity, roztoči, plísněmi a zápachy! Ozon účinně zbaví vaše prostředí veškerých virů!

Naše společnost vám nabízí službu čištění ozonem, který je nejsilnějším oxidačním činidlem na zemi. Ozon je dokonce 3 000krát účinnější než chlór. Má silné dezinfekční účinky a jako jeden z nejsilnějších oxidantů si poradí s pesticidy, herbicidy, hormony, viry, bakteriemi a nejrůznějšími druhy plísní.

Díky silným oxidativním účinkům ozon navíc odstraňuje jakékoliv možné zápachy, počínaje zápachem od zvířat, potu, plísní, inkontinence, proleženin, spálenin, zatuchlosti, kouře či dokonce zápachy po povodních nebo po rozkládání těl.

Čištění ozonem je relativně novou, ale již nyní velmi využívanou metodou, která dokáže spolehlivě dezinfikovat prostory a odstranit veškerý zápach.

Pokud vás tedy doma trápí zápach či bojujete s alergií nebo astmatem, rádi vám za pomoci čištění ozonem pomůžeme.

 

Jak čištění ozonem funguje?

Ozon je přírodní čisticí a dezinfekční látka používána v mnoha oblastech (lékařství, zemědělství, potravinářství). Je dokonce 5 000krát účinnější než chloramin, ale přitom mnohem bezpečnější. Na světě není žádný virus, bakterie, plísně, houba či zápach, který by ozonu odolaly.

Jak čištění ozonem funguje? Generátor ozonu přemění vzdušný kyslík na ozon. Ozon přítomný v ovzduší oxiduje a odstraňuje tak chemické sloučeniny či ničí patogenní mikroorganizmy. Poté se opět rozpadne na vzdušný kyslík.

Nežádoucí pachy v prostředí redukuje dezodorační efekt, to znamená, že ozon nemaskuje příčinu zápachu, ale trvale ji odstraňuje. Velkou výhodou ozonu je, že nezanechává žádné stopy ani toxicitu, tedy nezpůsobuje žádné alergické reakce či problémy s dýcháním, které mohou chemické prostředky způsobit běžně.

Čištění ozonem může pomoci každému. Ozon vydezinfikuje vaše okolní prostředí a uleví tak vašemu organizmu od nežádoucích patogenů. Zejména nyní v době epidemie koronaviru je ozon velmi účinným pomocníkem. Je využíván dopravními podniky, firmami, školami i ve zdravotnictví nebo potravinářství.

Znečištěné ovzduší domácnosti nebo firmy navíc může způsobit závažné zdravotní potíže, a to zejména u těchto osob:

 • Kojenci a děti
 • Osoby s oslabenou imunitou
 • Staří či nemocní lidé
 • Těhotné ženy
 • Osoby s alergií či astmatem

 

Kde čištění ozonem provádíme?

Čištění ozonem provádíme v mateřských školkách, firmách, komerčních prostorech i domácnostech, obvykle do 2 000 m2. Čistění a dezodoraci ozonem určitě doporučujeme, pokud máte doma plíseň, zatuchlý vzduch, bakterie či viry nebo trápí-li vás astma či alergie.

Ozon také použijeme všude, kde vás trápí jakýkoliv zápach z mnoha zdrojů, tedy cigaretový kouř, zápach ze spálenin, ze smažení, ze staršího nábytku nebo z domácích mazlíčků. Dezinfekci prostoru budeme provádět speciálním generátorem ozonu MG/H 15000 nebo GO 7000.

cisteni-ozonem-foto1          cisteni-ozonem-foto2

Chceme vám pomoci vytvořit příjemné čisté prostředí!

Využití čištění ozonem

 • Domácnosti – rodinné domy, byty
 • Mateřské školky a školy
 • Firmy a komerční prostory
 • Hotely, penziony, restaurace
 • Sociální služby, LDN
 • Dopravní prostředky
 • Kuchyně, jídelny
 • Ordinace, čekárny, nemocnice
 • Sklady, obchodní domy, prodejny
 • Chalupy, sklepy, garáže, spíže
 • Vinařství, pivovary, technické prostory
 • Lázně, fitness centra, šatny
 • Čištění matrací, sedacích souprav, postelí, křesel, peřin, hraček

 

Co vše dokáže ozon zničit?

Ozon spolehlivě zničí vše, co vám v domácnosti nebo ve firmě dělá neplechu. Koncentrace ozonu od 0,4 ppm je dostatečná pro zabití všech virů, bakterií, plísní, hub i roztočů. Nejrezistentnější vir – Echovir je ozonem zlikvidován do 12 minut.

 

Jak probíhá čištění ozonem?

Délka čištění ozonem je závislá na velikosti prostoru a znečištění, který čistíme. Náš tým k vám přijede, vše připraví a nainstaluje generátor ozonu. Zapneme jej a necháme vykonávat čištění ozonem. Generátor bude produkovat ozon, který daný prostor vydezinfikuje a odstraní v něm zápach.

V prostorech, kde je prováděna ozonizace, nesmí být nic živého (lidé, rostliny, zvířata). Zatím můžete tedy využívat jiné místnosti. Po celém procesu přijedeme, vypneme generátor a vše uvedeme do původního stavu.

Ozon se musí nechat chvíli působit a prostor by se poté měl dostatečně vyvětrat. Sami ucítíte ten rozdíl, vzduch v prostoru je po čištění ozonem zcela čistý, jako nový!

Máte zájem o čištění ozonem? Kontaktujte nás na telefonním čísle 603 226 774 nebo prostřednictvím mailu: bocek@bocek-uklid.cz a my k vám přijedeme.

Ceník čištění ozonem

byt, rodinný dům25 Kč/m2
osobní auto (30 min.)500 Kč
dodávka700 Kč
kaceláře, hotely, fitness, restaurace atd.individuální nabídka
školky, školy, zdravotnické a sociální službyindividuální nabídka
doprava po Praze200 Kč
parkovnév případě placené zóny

Ceny jsou uvedeny v Kč bez DPH.

Komentáře jsou vypnuty.